Toprakta Besleyicilik

VERMİKOMPOST NEDİR VE NE FAYDA SAĞLAR?

Solucanlar toprak altında oldukça güzel bir beslenme ortamı oluşturur. Sayıları çoğaldıkça da bitkiler için oldukça besleyici bir kaynağa dönüşür. İnanılmaz bir besin kaynağı ortamı sağlarlar. Çünkü toprağın havalanmasını sağlayarak bitkilere ferahlık verir ve bizim yapacağımız işi kısa zamanda yaparlar. Vermikompost ise bir tür besleyici maddedir. Solucanlara güzel bir ortam oluşturulması için gereklidir. Solucanın üzerindeki sıvısı ve dışkısının birleşmesiyle oluşmuş kaynaktır. Besleyicidir. Bitkilere antibiyotik etkisi gösterir.

Canlandırmada bir numaradır. Bitkiler vermikompost sayesinde daha diri görünür. Aynı zamanda vermikompost bitkinin besleyiciliğini artırır. Örneğin kırmızı Kaliforniya solucanı inanılmaz derecede etkili bir solucandır ve vermikompost gübresi üretiminde de çok etkilidir.

EİSTA FEOETİDANIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Kimyasal gübrelere veda etmemizi sağlayacak son derece verimli, son teknoloji gübre yöntemidir eista feoetida. Tamamen doğal bir yöntem olan eista feoetida sayesinde toprak verimli hale geliyor. Artık tüm çiftçiler eista feoetida ile verimli ürünler yetiştiriyor. Zira diğer kimyasal ürünler toprağa zarar vererek bitkilerin de verimliliğini düşürüyorlar. Birçok atığın bir araya gelmesiyle ve solucanların sindirim sistemlerinden bu organik atıkları geçirmesi ile oluşan solucan gübresi toprağın zaman içerisinde düzene sokacak ve organik ürünler tüketmenize yardımcı olacaktır.

01 Şubat 2018
1.182 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?