Toprak İçin Verimli Organik Solucan Gübresi

Toprağı tabiri caizse mahveden bir takım kimyasal gübre çeşitlerinin yerinde artık birçok kişi son derece kaliteli olan organik kullanmaya başlamış durumda.
Birbirinden değişik kimyasal gübre ile üretilen birçok değişik sebze ya da meyve ürünleri bilindiği üzere organik halini tamamen kaybetmekte ve insan sağlığını da bu noktada son derece fazla bir şekilde tehlikeye atmaktadır. Bu yüzden de tamamen organik olan ve tüm dünyanın kullandığı kaliteli organik solucan gübreleri aynı zamanda toprağın her daim verimli kalmasını sağlamaktadır. Genel olarak kırmızı Kaliforniya solucanları ile yapılan bu tür bir organik gübre üretimi için de aynı zamanda bu tür solucanları besleme noktasında sadece ülke içerisinde ortaya çıkan tonlarca atıkları kullanarak solucan maması yapmak yeterli olmaktadır.

 

Organik gübre çeşitleri

 

Bunun için de tek yapılması gereken bu tür bir organik ürün üretimi adına toprağı bunun gibi bir organik gübre ile beslemek olacak. Aynı zamanda bir yandan son derece uygun bir fiyat ile bu gübre çeşitleri alınabilirken bir diğer yandan da her türlü toprak ürünü organik olarak üretilme şansı yakalanmaktadır. Üstelik bu tür solucan çeşitleri ile üretim yapılan birbirinden değişik gübre çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar içerisinde sıvı solucan gübresi katı gibi daha birçok çeşitte solucan gübresi elde edilebilir. Bu sayede üretim her zamankinde çok daha fazla birçok şekilde artacaktır.

 

 

25 Kasım 2016
788 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?