Toprak İçin Verimli Organik Solucan Gübresi

Toprağı tabiri caizse mahveden kimyasal gübre çeşitlerinin yerine artık insanlar tamamiyle organik kabul edilen solucan gübresi kullanmaya başlamışlardır.

Birbirinden değişik kimyasal gübre ile üretilen birçok değişik sebze ya da meyve ürünleri bilindiği üzere organik halini tamamen kaybetmekte ve insan sağlığını da bu noktada son derece fazla bir şekilde tehlikeye atmaktadır. Bu yüzden de tamamen organik olan ve tüm dünyanın kullandığı kaliteli organik solucan gübreleri aynı zamanda toprağın her daim verimli kalmasını sağlamaktadır. Genel olarak kırmızı Kaliforniya solucanları ile yapılan solucan gübresi verimi ve kaliteyi tamamiyle arttırdığı gibi insan sağlığına da önemli ölçüde katkı yapmaktadır. Kırmızı kaliforniya solucanlarını beslenmesi de tamamiyle zahmetsiz ve kolay bir işlem olarak görülmektedir.Seperatör makinasından çıkmış büyükbaş hayvan gübresini solucanlarımıza verdiğimiz takdirde onlar bu mamayı midelerinden geçirerek bizlere solucan gübresine çevirmekteler.

Organik gübre çeşitleri

Bunun için de tek yapılması gereken bu tür bir organik ürün üretimi adına toprağı bunun gibi bir organik gübre ile beslemek olacak. Aynı zamanda bir yandan son derece uygun bir fiyat ile bu gübre çeşitleri alınabilirken bir diğer yandan da her türlü toprak ürünü organik olarak üretilme şansı yakalanmaktadır. Üstelik bu tür solucan çeşitleri ile üretim yapılan birbirinden değişik gübre çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar içerisinde sıvı solucan gübresi ve katı solucan gübresi gibi daha birçok çeşitte solucan gübresi elde edilebilir. Bu sayede üretim her zamankinde çok daha fazla şekilde artacaktır.

17 Şubat 2017
765 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?