Tarım Organik Bir Faaliyet Değil mi?

Tarımsal faaliyetler, artık sıkça organik tarım başlığı altında toplanıyor. Zira geçmişte yapılan yanlış tarım uygulamaları, kimyasal gübre kullanımı gibi zararlı girdilerle üretim faaliyetleri, verimli topraklara, hayvanlara ve tarım ürünlerine oldukça zarar vermektedir.

 

İnsan sağlığı açısından çok önemli olan organik tarım, sağlıklı ürünler yetiştirilmesi açısından hayati öneme sahiptir. Çünkü bu faaliyetler, üretimden satışa, pazarlamasından depolanmasına kadar denetlenmektedir. İleri teknikler kullanılarak yapılır. Ve kesinlikle kötü olan sentetik gübre kullanılmaz. Organik tarımda ürünü besleyen en önemli girdi olan gübre kullanımının doğal olması çok önemlidir.

 

Bu bağlamda tarımın zaten organik bir faaliyet olduğunu düşünüp anlam kargaşasına düşenler olur. Köylerde hiç bir katkı maddesi kullanılmadan yapılan faaliyetler, tarıma kimyasal ve hormonal girdiler sokulması ile bozulmuştur. Şimdi sıkı denetleme ve kurallar ile aslında eskiye dönüş yapılarak organik tarım tekrar canlandırılmaya çalışılıyor.

14 Eylül 2017
665 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?