Tesis Ziyaret Randevu Formu
Tesisimizi ziyaret ederek, Solucan,Solucan Gübresi ve Solucan Maması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Tesis ziyareti için formu doldurunuz.
Ziyaret Formu Tesis Ziyareti İçin Formu Doldurunuz

Solucanın Doğal Gübrede Etkisi Nedir?

Geçmişten bugüne kadar topraktan mahsül alabilmek için çeşitli organik gübre kullanımları yapılmaktadır. Solucan toprağa vitamin ve mineral salgıladığı için özellikle organik gübre olarak en çok tercih edilen gübrelerdendir.

Organik tarımın yapılabilmesi için tercih edilen solucan gübresi ayrıca özel olarak yetiştirilebilmektedir. Topraktan alınacak mahsülün daha sağlıklı ve organik olarak elde edilmesinde büyük rol oynar. Organik gübre olarak tercih edilen solucan toprakta ekilen çekirdeğin kendi doğal yetişme ortamında katkı sağlamaktadır.

Vitamin ve mineralleri toprağın içerisinde yer almasını sağlayan bu organik gübre sayesinde farklı diğer gübre çeşitlerine gerek duyulmamaktadır. Doğal bir tarım yapmak isteyen çiftçilerin kendi topraklarında solucan yetiştiriciliği de yapmaları gübrenin organik olmasına yardımcı olmaktadır. Organik gübre diğer gübre çeşitlerinden daha sağlıklıdır.

04 Eylül 2018
77 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?