Solucan gübresiyle organik sebze ve meyve

Sebze bitki ve çiçekler, hayatımızın vazgeçilemez unsurlarındandır. İhtiyacımızın olmasının yanı sıra doğallığı da son derece önemlidir. Ticari amacın dışında sebze ve bitki yetiştiriciliğini evlerimizde ve bahçelerimizde hobi olarakta yapabiliriz.

Günümüzde sebze ve bitki yetiştiriciliğinde, yetiştirmekten daha çok doğallığa önem verilmeye başlanmıştır. Doğallıktan kastımız ise ürünlerimizin organik, yapay ilaç kullanılmadan üretilmiş olması ve bunları sağlıklı bir şekilde tüketilebiliyor olmasıdır. Burada devreye vermikompost yani solucan gübresi girmektedir.

Vermikompost toprağın sistemini değiştirip önceden kullanılan o kimyasal gübrelerden arınmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte verimi tamamiyle arttıran solucan gübresi sebze ve bitkilerin tadını ve rengini en ideal orantısına getirmektedir. Kullanılmaya başlandığı andan itibaren sebze ve meyvelerin üzerindeki etkisini belli eden solucan gübresi,gün geçtikçe tarımla uğraşan kişiler tarafından tercih edilmekte ve bilinirliğini arttırmaktadır.

05 Ocak 2017
701 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?