Solucan Gübresinin Özellikleri Nelerdir?

Solucan gübresi % 100 doğaldır. Hiçbir kimyasal işleme tabi tutulmamakta ve kokusu bulunmamaktadır. Mikrobiyal bir gübre olma özelliğine sahiptir. Mikroorganizmalar ve bakteriler sürekli gübrenin içinde yaşamaktadırlar. Çevre dostu olması sebebi ile suyu, havayı, toprağı kirletmez. Yabancı ot tohumu içermez.

– SOLUCAN GÜBRESİNİN KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Kırmızı kaliforniya solucanı sayesinde üretilen mükemmel organik gübreleri her türlü tarımsal üretimde, açık alan tarım, örtü altı tarım, yeni dikimde, açık ve örtü altı sebzeciliğinde, bağlarda ve meyve bahçelerinde, bahçe çiçeklerinde, iç ve dış mekân süs bitkilerinde, peyzaj uygulamalarında, bahçe ve balkon sebzeciliğinde, çim alanlarında, spor alanlarında kullanılmaktadır.

– SOLUCAN GÜBRESİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Her türlü tarım kültüründe uygulanabilme özelliğine sahiptir. Bitkilerde direnç ve hızlı büyüme sağlamaktadır. Topraktaki organik madde miktarını arttırmaktadır. En az % 30 oranında verim artışı sağlamaktadır. Bitkinin kök gelişimini hızlandırmaktadır. Nitrat kalıntısı olmamaktadır. Eista foetida türünden üretilen solucan gübreleri kokusuzdur ve toprağa benzemektedir. Toprakta yer alan zararlı bakterileri ortadan kaldırmaktadır.

– SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİMİ EVDE DE YAPILABİLİR Mİ?

Elbette evde de solucan gübresi üretimi yapılabilmektedir. Firmalardan alınan özel üretim kutularda solucan gübresi üretme imkânınız bulunmaktadır. Pişmemiş evsel atıklarınız ile besleyerek gübre üretimi yapabilirsiniz. Kokusuz olması sebebi ile ev ortamında herhangi bir rahatsızlık yaşanmamaktadır. Balkonlarda, lavabo altlarında, bahçelerinde bu işi yapan birçok insan bulunmaktadır. Bu işi ticari amaç ile yapmak isteyen herkesin başarı sağlayacağı kesindir.

02 Ocak 2017
3.017 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?