Solucan Gübresi Nedir?

İngilizce adı Vermikompost olan bu solucan türü doğal besin kaynakları olan sebze ve meyve gibi maddeleri sindirerek ardından oluşturduğu dışkıya solucan gübresi denir. Yapılan bu işleme ise organik solucan gübresi üretimi denir. Solucan gübresi oldukça doğal olup en sağlıklı gübre diyebiliriz. Geçmişten günümüze onların ölmesine sebep olan ptojenlere karşı her geçen gün yeni bağışıklık sistemi oluşturarak bugünlere gelmişlerdir. Solucan gübresi içinde bulunan yapı maddeleri bitkiyi en üst düzeyde besler.

 

 Solucan Gübresi Nasıl Üretilir?

 

           Solucan gübresi tesisi olarak adlandırdığımız yerlerde üretilen solucan gübreleri ayrıca evinizde atacağınız evsel doğal atıkları sizlerde kırmızı solucan alarak solucan gübresi yapabilirsiniz. Oldukça ucuza yapılan bu iş çok büyük gelirler kazandırabilir. Dilerseniz de bahçenizde bir gübre tesisi kurarak bu işi büyütmek ve daha yüksek paralar elde etmek için uğraşabilirsiniz. Yaklaşık 1500 TL yatırım yaparak 1 ay da yaklaşık 6000 TL kar elde edebilirsiniz.

 

 Solucan Gübreleri Nerden Alınır?

 

Bu solucanları internet üzerinde uygun fiyata oldukça fazla site de bulabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz yerde gübre satan yerlerden de temin edebilirsiniz. Solucan aldıktan sonra siz de bu işe başlarsanız 1 yıl içerisinde kendi solucanları satabilirsiniz.

 

 Kırmızı Kaliforniya Solucanları Nasıl Beslenir?

 

Ahır ürünleri veya solucan maması ile beslenirler. Paranız hangisine uygunsa ondan alıp beslemeye başlayabilirsiniz. Eyer bu ikisinden de alacak paranız yoksa doğal hayvan gübrelerini kompost ederek de besleyebilirsiniz.

03 Eylül 2016
2.175 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?