Solucan Gübresi – Kırmızı Kaliforniya Solucanı

Son yılların en çok beğenilen ve tercih edilen gübresi olan solucan gübresi hızlı bir şekilde ilerleme kaydetmektedir. Ticari amaçla da hobi amacıyla yapılan gübre işinde insanlar ciddi kazanımlar sağlamaktadır.

 

Önceleri bir kilo kırmızı kaliforniya solucanı ile başlayan gübre üreticileri solucan ortama alıştıktan sonra hızla gübre üretmeye başlamaktadır. Eista foetida çok çabuk üreme sağladığı için üreticiler tarafından tercih edilmesi gün geçtikçe artmaktadır. Ekimden önce toprağa karıştırılması ile birlikte mucizeler yarattığını çiftçiler tanık olmaktadır. Toprağın doğal haline kavuşması için gerekli olan organik gübre solucan gübresi tarafından karşılanabilmektedir.

 

– SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİM TESİSİ NASIL KURULUR?

 

Çok hızlı üreme yeteneğine sahip canlılar oldukları için solucan gübre üretim projesi kendiliğinden büyüyen ve gelişim gösteren bir projedir. Solucan gübresi tesisi kurmak isteyenlerin çok büyük yatırımlara ihtiyacı olmamaktadır. Direk güneş ışığına maruz kalınmayan bir kapalı alan, yerden yüksek üretim havuzları ve solucanlar solucan gübresi tesisi kurmak için gerekli olan malzemelerdir.

 

– NE KADAR MAMA TÜKETİP NE KADAR GÜBRE ÜRETİRLER?

 

100 bin adet solucan beslediğinizde bir ay içinde yaklaşık olarak 500 kg humus üretme imkânı bulunmaktadır. Bu solucanların humusu üretmeleri için de 1000 kg mama tüketmesi gerekmektedir. Bir yıl içinde hızla üreyen solucanlar ortalama 1600 000 adet solucan olacaktır. Bir yıl sonunda aylık 10 bin TL kazancınız cebinizde olacaktır. Her üç ayda bir solucanların sayısı ikiye katlandığı için kazancınızda sürekli artacaktır.

23 Aralık 2016
1.626 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?