Solucan Gübre Üretimi

Son derece verimli olan ve aynı zamanda her türlü toprak ürünü yetiştiricisi açısından büyük bir kar sağlayan organik solucan gübresi ile artık herhangi bir kimyasal gübreye gerek kalmayacak. Hem toprağa büyük bir zarar veren hem de birçok değişik toprak ürünün organik halini yok eden kimyasal gübreler yerine artık birçok kişiler tarafından kullanılan organik gübrelere bıraktı. Kimyasal gübreye göre çok daha fazla ve aynı zamanda kaliteli bir ürün imkânı sunan solucan gübre çeşitleri aynı zamanda da çok daha uygun fiyatlı olarak şu an için piyasada satılmaktadır.

Gübre üretimi sürekli artmakta

Gün geçtikçe üretimi Türkiye’de de sürekli olarak gelişen bu tür bir gübre çeşidi Avrupa’da çok uzun yıllardır üretilmektedir. Üstelik bu tür solucanlar ile üretilen gübreler adına solucanların besin kaynağı yani solucan maması sadece her türlü atık çeşididir ve bu solucanların bıraktığı dışkılar ile son derece organik ürünler üretilebilir.

Bu noktada bu tür solucan çeşitleri ise belirlidir ve bunlar da genel olarak kırmızı Kaliforniya solucanları olmaktadır. Bununla birlikte Türkiye’deki son derece fazla bir şekilde her yıl tonlarca atığın da biriktiği düşünülür ise o zaman birbirinden farklı organik gübre ya da daha birçok değişik solucan gübreleri ile tüm toprak ürünleri tam bir organik şekilde üretim yapılabilir. Bu da aynı zamanda daha uygun bir bütçe ile yapma fırsatı sunmaktadır.

17 Ocak 2017
1.316 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?