Tesis Ziyaret Randevu Formu
Tesisimizi ziyaret ederek, Solucan,Solucan Gübresi ve Solucan Maması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Tesis ziyareti için formu doldurunuz.
Ziyaret Formu Tesis Ziyareti İçin Formu Doldurunuz

Organik Tarım Nedir?

Tarım faaliyetleri içerisinde insanların var oluşundan itibaren hem çevreye hem de kendisine zarar verdiği bilinmektedir. Kaynakların doğru kullanılması ve doğa ile uyumlu bir şekilde tarım yapılabilmesi adına son zamanlarda organik tarım kelimesi sık sık duyulmaktadır. Yeni tarımsal yaklaşımlar gelişmiş ülkelerde ve hatta gelişmekte olan ülkelerde bile uygulanmaktadır. Organik tarım kapsamı içerisinde kimyasal gübre, antibiyotik, ilaç, hormon, zararlı gıda katkı maddeleri bulunmamaktadır.

Ekolojik dengenin korunması adına gübre kullanımı organik olandan yana olmalıdır. Kimyasal gübre artık saf dışı bırakılarak onun yerine solucan gübresi önerilmektedir. Toprağın verimliliğin arttırılması ve çevrenin korunması adına organik tarım en ideal olanıdır. Gıda güvenliğini temel alan gübre kullanılması en doğru olandır. Hem kontrollü hem de sertifikalı üretim yapılması gerekmektedir.

18 Haziran 2018
123 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?