Organik Solucanlar

Özellikle de birçok farklı kimyasal gübrenin toprağa uyguladığı zararı son derece az bir miktara indirilmesine büyük bir olanak tanıyan organik solucan gübresi, bu sayede bir yandan ekolojik dengeyi son derece güzel bir şekilde korumakta bir diğer yandan ise ülke adına da iyi bir milli gelir kaynağı sağlamaktadır.

Genel olarak bu noktada en önemli durumun hiç şüphesiz Kırmızı Kaliforniya solucanı olması gerektiği bilinmektedir. Bu tür bir solucan çeşidi bir takım atıkları yiyerek bıraktığı dışkılar son derece büyük bir verim içeren gübre olmaktadır. Üretim notasında da çok fazla bir maliyeti olmayan bu tür bir gübre çeşidi adına da solucan maması olarak birçok değişik atıklar yeterli olmaktadır.

Tüm meyve ve sebze üretimleri;

Akla gelebilecek her türlü sebze ya da meyve adına büyük bir gübre imkânı tanıyan bu son derece kaliteli gübre çeşidi ile de tamamen organik ürünler üretilebilir. Üstelik bu sayede ürünler çok daha fazla bir şekilde üretilebilmekte ve ömürleri de daha fazla olmaktadır. Birçok farklı solucan gübresi bulunmaktadır. Bunlar arasında sıvı solucan gübresi ya da katı solucan gübre çeşitleri bulunmaktadır. Fakat her biri son derece kaliteli bir verim sunmakta ve kimyasal gübrenin toprağa verdiği o zararı tamamen ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede de toprak çok daha rahat bir şekilde işlenebilmekte ve daha kaliteli birçok farklı sebze ve meyve üretimi yapılmaktadır.

21 Aralık 2016
466 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?