Organik Solucan Gübresi

Birçok değişik ve toprak adına son derece zararlı olan farklı kimyasal gübreler bilindiği gibi hem toprağı büyük bir zarara uğratmakta hem de üretimi yapılan ürünlerin organikliğini bozmaktadır. Bu noktada organik solucan gübresi artık kimyasal gübrenin yerini alarak son derece kaliteli sebze ya da meyve üretiminize başlamanıza yardımcı olacaktır. Üstelik üretimi de oldukça kolay yapılan solucan gübresi fiyatları da son derece uygundur. Özellikle de kırmızı Kaliforniya solucanları ile üretimi yapılan bu tür bir gübre çeşidi için de solucanlar adına besin olarak ise sadece bir takım atıklar yeterli olmaktadır.

Kaliteli bir Gübre çeşidi

Bilindiği üzere ülkede bir yıl içerisinde tonlarca atık oluşmakta fakat bu atıklar boş yere toprağa atılarak heba edilmektedir. Bu tür atıklar ise genel olarak solucanların beslenmesi adına çok faydalı olacak ve aynı zamanda da solucanların ana besin kaynağı olacaktır. Kırmızı kaliforniya solucanlarının bıraktıkları dışkılar ile toprakta yetişen her türlü ürün son derece lezzetli ve kaliteli olacaktır.

Aynı zamanda ülke adına da bir nevi milli gelir olarak geçebilecek bu tür bir gübre üretimi görüldüğü gibi birçok değişik alan için büyük bir yarar sağlamaktadır. Üstelik birçok farklı solucan gübreleri içerisinden sıvı solucan gübresi ya da daha birçok değişik gübre çeşitleri ile tüm ürünler çok daha organik olabilecek.

11 Ocak 2017
690 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?