Organik Solucan Gübresi Üretimi

Son derece az bir maliyeti olan ve oldukça kolay bir şekilde üretim yapılan organik solucan gübresi birçok değişik kimyasal gübrenin yerini çoktan almaya başladı. Birçok farklı kimyasal gübre çeşidini göre birbirinden farklı artıkları olan bu tür bir gübre çeşidi sayesinde hem her türlü organik ürün çeşitleri hem de birbirinden değişik daha birçok farklı toprak ürün tamamen doğal bir şekilde üretilme şansını yakalayacak. Bununla birlikte kırmızı Kaliforniya solucanı olarak bilinen bu tür solucan çeşitlerinin dışkıladığı gübre ile toprak büyük bir kaliteye erişmektedir. Üstelik tüm bu solucan çeşitlerinin besin kaynağı olarak sadece bir takım atıklar olarak bilinmektedir.

Düşük maliyetli ürün

Bu noktada özellikle de solucan maması diye bilinen ve herhangi bir maliyeti olmayan bu tür atıklar sayesinde solucanların ortaya çıkardığı gübreler sayesinde her türlü çeşitteki toprak herhangi bir şekilde ayrım olmadan son derece büyük bir verimliliğe ulaşmaktadır. Bilindiği üzere şu an için piyasa üzerinde birçok farklı kimyasal gübre bulunmaktadır ve bu yüzden de üretimi yapılan her türlü toprak mahsulü organik olmayan ve vitaminini alıp götüren bir sebze meyve üretimine sebep olur.

Bunun için de artık birçok toprak ürün üreticisi organik solucan gübrelerinden faydalanmaya başladı ve bu sayede sıvı solucan gübresi ya da daha bunun gibi birçok değişik gübre çeşidi ile tamamen organik ürünler rahat bir şekilde yetiştirilebilmektedir.

08 Nisan 2017
939 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?