Organik Solucan Gübresi İle Kaliteli Ürünler

Şu an için sebze ya da meyve ve daha birçok değişik toprak üretimi noktasında herkesin en büyük özlediği durum hiç şüphesiz organik bir takım yiyeceklerdir.

Bunun nedeni ise her yıl toprağa son derece büyük bir zarar verirken aynı zamanda da üretimi yapılan meyve ya da sebzeleri organik halinden çıkaran birçok değişik kimyasal gübre çeşitleridir. Bu noktada organik solucan gübresi çeşitleri son zamanlarda bilinçli bir şekilde bu gübre çeşidi toprak üzerinde kimyasal ürün yerine kullanılmakta ve bu da hem toprağın nefes almasına büyük oranda katkı yaparken bu şekilde üretilen tüm ürünlerin tamamen organik bir şekilde üretimine katkı yapmaktadır.

Verimli bir toprak gübresi

Bu tür solucan çeşitleri daha çok genel olarak kırmızı Kaliforniya solucanları olmakta ve bu solucanlar ile üretilen gübreler de toprak adına son derece kaliteli olmaktadır. Bunun için de bu tür bir solucan çeşidine besin kaynağı olarak sadece bir takım atıklar verilmesi yeterli olmaktadır. Yani bir nevi bu solucan maması ile solucanların bıraktığı dışkılar toprak adına büyük bir verimlilik sağlamakta ve her türlü toprak ürünü tam bir organik ürün olarak yetiştirilebilmektedir.

Aynı zamanda son derece uygun fiyatlı da olan bu tür solucan gübresi çeşidinin sıvı solucan gübresi ya da daha birçok değişik gübre çeşitleri bulunmaktadır. Bu sayede artık her ürün çok daha kaliteli bir şekilde üretilebilecektir.

07 Mayıs 2017
318 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?