Organik Beslenme

Son zamanlarda özellikle Türkiye’de organik ürünler oldukça azalmış durumda. Bu yüzden insanlar organik ürün yeme şansını büyük oranda kaybediyor.Bilinçli insanlar, organik ürün yiyebilmek adına kimyasal gübre yerine solucan gübresini kullanmaya başlamışlardır. Solucan gübresiyle beraber hem sağlıklı beslenen nesiller çoğalmakta hemde yediğimiz ürünlerde lezzeti bulur olduk.

Özellikle de Avrupa’da oldukça fazla bir şekilde üretimi yapılan bu tür bir organik gübre ürünü ile aynı zamanda topraklar da nefes alma şansını bulmakta ve çok daha verimli topraklara sahip olunmaktadır. Genel olarak Kırmızı kaliforniya solucanı ile üretilen bu tür gübre çeşitleri fiyat bakımından da oldukça uygun olmaktadır.

Verimli topraklar

Bunun nedeni ise bu tür bir gübre üretimi esnasında solucan maması olarak sadece ülke çapındaki birçok değişik atıkların kullanılmasıdır. Bu sayede solucanların bıraktığı dışkılar bir gübre olarak toprağa son derece büyük bir kuvvet katmakta ve her türlü toprak ürünün bir yandan tamamen organik bir ürün olarak üretimi yapılırken bir diğer yandan ise toprak ikinci sefer üretim açısından da çok daha çabuk bir şekilde hazır hale gelmektedir.

Aynı zamanda bu tür organik solucan gübreleri sıvı solucan gübresi ve daha birçok değişik gübre çeşitleri ile her türlü sebze ya da meyve ve daha birçok farklı toprak yetiştiriciliğinde kullanılabilmektedir.

08 Ocak 2017
241 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?