Organiğe Dönüşün Kahramanları

Eskisi gibi ekim-dikim alanı bulmak dünyada da ülkemizde gün geçtikçe daha zor hale geliyor. Bu nedenle hem organik beslenmek isteyip hem de sınırlı imkânlarla sağlıklı ürünler yiyebilmek için asıl konu artık insanların neler yapabileceği olarak tartışılıyor. Kimyevi maddelerin bu denli yaygın şekilde sebze ve meyve üretiminde kullanılmasıyla insanlar artık kendi üretimlerini kendileri yapmak için çeşitli yollara başvuruyor.

 

Yurtdışında iyiden iyiye yükselen bir değer olan organik solucan gübresi kimyevi maddelerden daha sağlıklı hem de daha verimli görülmektedir. İstenildiğinde solucan gübresinin sıvılaştırılmış halini de kullanabilmek mümkündür. Bu nedenle rahatlıkla kullanılabilme imkânına sahiptir. Sıvı solucan gübresi bu anlamda gübrenin içindeki yararlı maddelerin açığa çıkması ile etkisini daha fazla gösterebilecektir. Bu işlemi yapmak için gübre karışımın suyla temas etmesi bir çay kıvamına gelmesini sağlar.

 

Solucanların Beslenmesiyle Daha Verimli Topraklar

 

Organik üretim için hem sağlık hem de kolaylık günümüz insanı için ilk sırada yer alıyor. Bu yüzden kaliforniya solucanı olarak bilinen solucan çeşidiyle güvenle üretim sağlayabilme olanağına sahip olabilirsiniz. Solucanların beslenmesinde de gerekli olacak besinleri elde ettiğiniz vakit keyifli bir organik yaşam sizi bekliyor. Solucanların hızla üremeye geçerek çoğalması da beslenmeyle olmaktadır. Bu anlamda solucan maması karışımı etkili olmaktadır. Bu mama hayvansal atıkların, ev atıklarının ve kâğıt atıklarının bir araya gelip dönüştürülmesiyle faydalı bir hale gelmektedir. Böylelikle üretime hızla devam edebilme özgürlüğüne sahip olabilirsiniz.

12 Aralık 2016
360 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM

  1. Tuğba dinç dedi ki:

    Bu denli güzel bilgileri paylaştığınız için teşekkür ederim.

  2. Okan yazıcı dedi ki:

    Acilen babamı ikna edip bu işe girmeliyiz

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?