Bitki Hastalıklarıyla Mücadele İçin Vermikompost

Yapılan tüm araştırmalar göstermektedir ki vermikompost bitki hastalıklarına çözüm olduğu gibi bitki büyümesinde de oldukça başarılı bir üründür. Bu gübrenin önemi besin değerlerinden çok içinde bulunan mikro organizma, enzim, bakteri, faydalı nematod ve bakteri içeriklerinden almaktadır.

Her bitki için kullanım oranı farklı olan solucan gübresi kullanıldığı arazinin yapısını tamamiyle değiştirir ve toplamda 2-3 kere kullanıldığı zaman ekim yapılan o arazinin dengesi tamamiyle organikliğe geçiş yapmış olacaktır bu sebeple diğer gübrelere oranla daha avantajlıdır.

Kırmızı kaliforniya solucanının dışkısından elde edilen solucan gübresi her bitkide güvenle kullanılabilen mükemmel üründür. Evlerinizde bahçelerinizde organik atıklarının dönüşümünü sağlayan kit sayesinde organik solucan gübresi ve sıvı çay da üretebilirsiniz. Süs bitkileri, sebze ve meyvelerdeki verim ve dayanıklılığı artıran kit ürün kalitesini aromasını da artırıcı özelliğe sahiptir. Bitkilerin kök ve kök çevrelerindeki hastalıklarından da kurtulmasını sağlayan kiti kullanım kolaylığı sayesinde ev ve bahçelerinizde kullanabilirsiniz. Açık kapalı alanlarda da tamamen kullanıma uygun olan ürün kullanım kılavuzu ve kolay kullanım avantajlarıyla da herkesin kullanabilmesine olanak tanımaktadır.

13 Haziran 2017
866 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?