50 Kg Solucan Maması

Anasayfa » 50 Kg Solucan Maması

İstanbulsol

50 Kg Solucan Maması

ÜRÜN BİLGİSİ

 • Kullanıma hazır 50 kg fermente edilmiş Solucan Maması
 • Zararlı böcek ve bakteri barındırmaz
 • Kokusuz ve solucanlar için en ideal sıcaklıkta çürütülmüş
 • 1 iş günü içerisinde kargo teslimi

ÜRÜN İÇERİĞİ

 • 50 kg fermente edilmiş Solucan Maması
 • Lamineli ve ağzı kapalı çuval ile gönderim
 • En iyi şartlarda hazırlanmış Solucan Maması
 • Solucanlar için en ideal mama
 • /

  KARGO ve TESLİMAT

  • Bu üründe kargo ücretsizdir.
  • Bu ürünlerde kargo teslimatı Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılır.
  • Hafta sonu verilen siparişler bir sonraki Pazartesi günü kargoya verilir.
  • Yukarıda belirtilen günlerde verilen siparişler 1 iş günü içerisinde adresinize gelir.

  ÜRETİM YERİ

  • Bu ürün İstanbulsol Organik Tarım ve Hayvancılık tarafından İstanbul-Beykoz, Zerzevatçı köyünde bulunan tesiste üretilmiştir.
  114.90 TL
  Mağazaya Git

  Normal şartlarda 1 ayda fermante ettiğimiz gübreyi FERMANTASYON ODASI(FERMANTATİON ROOM) adını verdiğimiz ve tamamiyle kendi üretimimiz olan makinemizle sadece 10 günde yakıyor ve siz değerli müşterilerimizle buluşturuyoruz.

  Makinemizin en önemli özelliği sıcaklığı 60 dereceye geldiğinde hazır olmasıdır ve bu dereceyle birlikte solucan mamamızı en taze şekilde alacak ve solucan gübresi organiklik değerlerini yüksekteceksiniz.

  Büyükbaş hayvan gübresini seperatörden geçmeden önce analiz sonuçlarını göz önünde bulundurarak satın alıyor ve organik solucan mamasına dönüştürüp gübremizin kalitesini arttırıyoruz.

  Solucan maması nedir?

 • Asit, tuz ya da kimyasal içermeyen tüm yeşil veya kahverengi bitkisel atıklar solucanlar için mama yapımında kullanılabilir. Kahverengi sınıfında yer alan kağıt-karton, yemiş kabukları(fındık, fıstık, ceviz vs.) ya da ağaç talaşı ince kıyılmalıdır. Aynı şey yumurta kabukları içinde geçerlidir. Kompost yapımında ham madde olarak separetörden geçmiş hayvan gübresi en çok tercih edilen atıktır. Kompost hazırlama aşamasında kimyasal ve asidik yapıya sahip olan atıklar yer almadığı sürece, kompost nem-ısı seviyesini ortalama değerde tutarsanız Kırmızı Kaliforniya Solucanları sizin için keyifle çalışmaya devam eder.
 • Büyükbaş hayvan gübresi ile solucan gübresi arasındaki fark nedir?

 • Hayvan gübresi, katı ve sıvı hayvan dışkısıdır. Bitkilerin ihtiyacı olan makro ve mikro elementleri, potansiyel olarak içerir. Bununla birlikte bol miktarda ot tohumu, bitkiyi hasta edecek mikro organizmalar içerir. Solucan gübresi solucanların organik atıkları veya hayvan dışkılarını işlemesi sonucu ortaya çıkar,toprağın ihtiyacı olan, doğal ve yaşamsal maddeler içerir. Toprağa değerlilik kazandıran humus oranı hayvan gübresinden 6-8 kat daha fazladır. Tamamen bitkilere yararlı biyolojik aktif maddeler içerir. Solucan gübresinde toprağın verimliliğini artıran, yararlı mikro organizmalar yaşar. Nemi uzun süre tutar ve gerektikçe bitkiye aktarır. Zararlı mikro organizmalar, ot tohumları, parazit yumurtaları ve diğer hastalık yapıcı maddeler içermez. Toprak renginde ve kokusuzdur.
 • Solucan yemindeki amonyak ve tuz oranı nedir?

 • Solucan için hazırlanan yemdeki amonyak konsantrasyonu eğer 1 mg/gr değerinden yüksek olursa bu yem solucanlar için toksik etki gösterir; aynı biçimde eğer hazırlanan yemin içerdiği tuz konsantrasyonu %0.5 oranından fazla olursa solucanlar zarar görecektir. Örnek verecek olursak mandıra gübresinin bazı durumlarda %5-8 oranlarında tuz içerebileceğini ve bu durumda solucanların zarar görebileceğini hatırlatalım. Bu tuzluluğun nedeni memeli hayvanlarda idrar ve dışkı şeklinde atılan atıkların aynı alanda toplanmasından kaynaklanmaktadır. Bu sebeplerden dolayı ham gübrenin süzülerek yeme dönüştürülmesi, bu işlemi gerçekleştirirkende seperatör makinasının işinizi kolaylaştıracağını belirtelim.
 • Solucanların verilen yemi tükettiği nasıl anlaşılır?

 • Solucanların kendilerine verilen yemi tüketmelerinin çeşitli etkenleri vardır. Bunlardan en başta geleni verilen yemin tek tip ve standart olması ve ayrıca doğru bir biçimde fermente olmasıdır. Solucanlar verilen farklı yemleri farklı süreçlerde tüketmektedirler. Bu nedenle verilen yemin eş zamanlı olarak tüketilmesi ve elde edilen gübrenin de buna bağlı olarak standart olması için verilecek yemin kaliteli ve solucanlar tarafından tüketilebilir bir durumda olmasına dikkat edilmelidir. Solucanlar verilen taze yemi tüketmeye başladıkça yüzey çay posası görünümünü alarak çöl yüzeyi gibi dümdüz bir hale gelir daha sonra yüzeyde yeterince nem varken yemleme kontrolü yapılır yüzey hafifçe kaldırılır ve yüzeyin hemen altında yer alan solucan nüfusu eğer hâla çok fazla ve solucanlar hâlâ çok canlı ise, demek ki o bölgede henüz beslenmeye devam ediyorlar. Bir veya iki gün sonra, yine yüzeyde yeterince nem varken, yüzey hafifçe kaldırıldığında eğer yüzeyin hemen altında yeterince solucan göze çarpmıyorsa demek ki, solucanlar yüzeyin hemen altındaki yemi tüketmiş ve artık yüzey daha çabuk kuruma potansiyeline sahip olduğu için daha derinlere gitmeye başlamışlardır. Artık yeni yem verme zamanı gelmiştir.
 • Banka Havalesi / EFT İle Ödeme

  HAVALE / EFT BİLGİLERİ

 • ALBARAKA TÜRK
 • BURAK IŞIK
 • KAVACIK ŞUBESİ
 • Hesap No:57-3626459-1
 • IBAN: TR24 0020 30000 3626 4590 00001
 • ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM

  1. Tolgahan Keleş dedi ki:

   Bu işi evde amatör olarak yapıyorum solucanlara yumurta kabuğu verilmesini tavsiye ediyorlar siz ne diyorsunuz?

   1. Tolgahan Bey yumurta kabuğu solucanlara kalsiyum açısından faydalıdır ve rahat üremelerini sağlar bu yüzden verebilirsiniz fakat vermeden önce yumurta kabuklarını yıkamayın ve mixer’den geçirip un ufak etmekte fayda vardır.

  2. Mehmet kocaman dedi ki:

   Solucanlarımı vereceğim yemin kalitesini nasıl anlarım ne yapmam gerekir ?Teşekkürler

   1. Merhaba Mehmet Bey öncelikle solucanlarınıza verdiğiniz mamayı 30-60 gün süre zarfıyla dışarıda bir yığın şeklinde bekleterek yakma işlemininizi gerçekleştirebilirsiniz ve böylelikle solucanlarınıza iyi bir mama vermiş olursunuz.

  3. Eren akyol dedi ki:

   Solucanlarımı ilk beslemeye başladığımda mama olarak iyi bir şey veremediğimi düşünüyorum.Şuanda mama konusunda bir sıkıntı yaşamıyorum daha önce verdiğim mama solucanlarımı nasıl etkilemiş olabilir şimdiden teşekkürler.

   1. Eren Bey merhaba,şuanda mama konusunu halletmiş olmanıza sevindim,daha önceden vermiş olduğunuz mama sadece sizin gübrenizin değerlerini düşük çıkaracaktır.Aynı zamanda solucanlar kötü bir mamayla karşı karşıya kaldığı zaman o mamayı yemek istemeyecekler ve rahatsız olacaklardır,üreme eğilimleri azalacak ve rahatça beslenmeyeceklerdir ayrıca zamanla nüfus popülasyonu duracaktır, kolaylıklar.

  4. Ahmet kuşcuoğlu dedi ki:

   İnternette solucanlara taze bir yem verilmesinin faydalı olduğunu duydum bu konuda bana bir şey söyleyebilir misiniz?

   1. Sayın Ahmet Bey Solucanlara taze gübre verilmesini tavsiye etmiyoruz çünkü taze yem steril değildir bu nedenle ön kompostlamadan geçirilip verilmesi daha sağlıklı olacaktır. İnternet üzerindeki kirli bilgi çokluğundan dolayı emin olmadığınız bilgilere itibar etmemenizi tavsiye ederim.

  5. Halil çiftçi dedi ki:

   Kaliteli bir solucan gübresi elde edebilmek için her koşulda ana ham madde girdinizin Büyükbaş hayvan gübresi olmasına önem veriniz.

   1. Kaliteli bir solucan gübresi elde edebilmek için her koşulda ana ham madde girdinizin Büyükbaş hayvan gübresi olmasına önem veriniz.

  6. Davut Demir dedi ki:

   Açıkcası bu işle ilgili pek bir bilgim yok. Sadece solucan gübresi dediğiniz şeyin diğer gübrelerden daha faydalı olduğunu biliyorum farklılıklarını bana söyleyebilir misiniz?

   1. Davut Bey merhaba, Hayvan gübresi,katı ve sıvı hayvan dışkısıdır. Bitkilerin ihtiyacı olan makro ve mikro elementleri, potansiyel olarak içerir. Bununla birlikte bol miktarda ot tohumu, bitkiyi hasta edecek mikro organizmalar içerir. Solucan gübresi ise solucanların organik atıkları veya hayvan dışkılarını işlemesi sonucu ortaya çıkar,toprağın ihtiyacı olan, doğal ve yaşamsal maddeler içerir. Toprağa değerlilik kazandıran humus oranı hayvan gübresinden 6-8 kat daha fazladır. Tamamen bitkilere yararlı biyolojik aktif maddeler içerir. Solucan gübresinde toprağın verimliliğini artıran, yararlı mikro organizmalar yaşar. Nemi uzun süre tutar ve gerektikçe bitkiye aktarır. Zararlı mikro organizmalar, ot tohumları, parazit yumurtaları ve diğer hastalık yapıcı maddeler içermez. Toprak renginde ve kokusuzdur. Son olarak iyi bir solucan gübresi elde edebilmeniz için tabiki iyi bir solucan maması hazırlamanızda fayda vardır.

  7. Mehmet karaşimşek dedi ki:

   Yemlemeyi kaç günde bir yapıyorsunuz ve solucanların mamayı yediğini nereden anlıyorsunuz?

   1. Yemlemeyi haftalık yapıyoruz. Solucanlar mamayı yedikten sonra yataklarımızın üzerinde sarı samanlar çıkıyor bu şekilde solucanların mamayı sevdiğini ve yediğini anlayabiliyoruz.

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?