25 Kg Solucan Maması

Anasayfa » 25 Kg Solucan Maması

İstanbulsol

25 Kg Solucan Maması

ÜRÜN BİLGİSİ

 • Kullanıma hazır 25 kg fermente edilmiş Solucan Maması
 • Zararlı böcek ve bakteri barındırmaz
 • Kokusuz ve solucanlar için en ideal sıcaklıkta çürütülmüş
 • 1 iş günü içerisinde kargo teslimi

  ÜRÜN İÇERİĞİ

  • 25 kg fermente edilmiş Solucan Maması
  • Lamineli ve ağzı kapalı çuval ile gönderim
  • En iyi şartlarda hazırlanmış Solucan Maması
  • Solucanlar için en ideal mama

  KARGO ve TESLİMAT

  • Bu üründe kargo ücretsizdir.
  • Bu ürünlerde kargo teslimatı Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılır.
  • Hafta sonu verilen siparişler bir sonraki Pazartesi günü kargoya verilir.
  • Yukarıda belirtilen günlerde verilen siparişler 1 iş günü içerisinde adresinize gelir.

  ÜRETİM YERİ

  • Bu ürün İstanbulsol Organik Tarım ve Hayvancılık tarafından İstanbul-Beykoz, Zerzevatçı köyünde bulunan tesiste üretilmiştir.
  64.90 TL
  Mağazaya Git

  Normal şartlarda 1 ayda fermante ettiğimiz gübreyi FERMANTASYON ODASI(FERMANTATİON ROOM) adını verdiğimiz ve tamamiyle kendi üretimimiz olan makinemizle sadece 10 günde yakıyor ve siz değerli müşterilerimizle buluşturuyoruz.

  Makinemizin en önemli özelliği sıcaklığı 60 dereceye geldiğinde hazır olmasıdır ve bu dereceyle birlikte solucan mamamızı en taze şekilde alacak ve solucan gübresi organiklik değerlerini yüksekteceksiniz.

  Büyükbaş hayvan gübresini seperatörden geçmeden önce analiz sonuçlarını göz önünde bulundurarak satın alıyor ve organik solucan mamasına dönüştürüp gübremizin kalitesini arttırıyoruz.

  Solucan maması nedir?

 • Asit, tuz ya da kimyasal içermeyen tüm yeşil veya kahverengi bitkisel atıklar solucanlar için mama yapımında kullanılabilir. Kahverengi sınıfında yer alan kağıt-karton, yemiş kabukları(fındık, fıstık, ceviz vs.) ya da ağaç talaşı ince kıyılmalıdır. Aynı şey yumurta kabukları içinde geçerlidir. Kompost yapımında ham madde olarak separetörden geçmiş hayvan gübresi en çok tercih edilen atıktır. Kompost hazırlama aşamasında kimyasal ve asidik yapıya sahip olan atıklar yer almadığı sürece, kompost nem-ısı seviyesini ortalama değerde tutarsanız Kırmızı Kaliforniya Solucanları sizin için keyifle çalışmaya devam eder.
 • Büyükbaş hayvan gübresi ile solucan gübresi arasındaki fark nedir?

 • Hayvan gübresi, katı ve sıvı hayvan dışkısıdır. Bitkilerin ihtiyacı olan makro ve mikro elementleri, potansiyel olarak içerir. Bununla birlikte bol miktarda ot tohumu, bitkiyi hasta edecek mikro organizmalar içerir. Solucan gübresi solucanların organik atıkları veya hayvan dışkılarını işlemesi sonucu ortaya çıkar,toprağın ihtiyacı olan, doğal ve yaşamsal maddeler içerir. Toprağa değerlilik kazandıran humus oranı hayvan gübresinden 6-8 kat daha fazladır. Tamamen bitkilere yararlı biyolojik aktif maddeler içerir. Solucan gübresinde toprağın verimliliğini artıran, yararlı mikro organizmalar yaşar. Nemi uzun süre tutar ve gerektikçe bitkiye aktarır. Zararlı mikro organizmalar, ot tohumları, parazit yumurtaları ve diğer hastalık yapıcı maddeler içermez. Toprak renginde ve kokusuzdur.
 • Solucan yemindeki amonyak ve tuz oranı nedir?

 • Solucan için hazırlanan yemdeki amonyak konsantrasyonu eğer 1 mg/gr değerinden yüksek olursa bu yem solucanlar için toksik etki gösterir; aynı biçimde eğer hazırlanan yemin içerdiği tuz konsantrasyonu %0.5 oranından fazla olursa solucanlar zarar görecektir. Örnek verecek olursak mandıra gübresinin bazı durumlarda %5-8 oranlarında tuz içerebileceğini ve bu durumda solucanların zarar görebileceğini hatırlatalım. Bu tuzluluğun nedeni memeli hayvanlarda idrar ve dışkı şeklinde atılan atıkların aynı alanda toplanmasından kaynaklanmaktadır. Bu sebeplerden dolayı ham gübrenin süzülerek yeme dönüştürülmesi, bu işlemi gerçekleştirirkende seperatör makinasının işinizi kolaylaştıracağını belirtelim.
 • Solucanların verilen yemi tükettiği nasıl anlaşılır?

 • Solucanların kendilerine verilen yemi tüketmelerinin çeşitli etkenleri vardır. Bunlardan en başta geleni verilen yemin tek tip ve standart olması ve ayrıca doğru bir biçimde fermente olmasıdır. Solucanlar verilen farklı yemleri farklı süreçlerde tüketmektedirler. Bu nedenle verilen yemin eş zamanlı olarak tüketilmesi ve elde edilen gübrenin de buna bağlı olarak standart olması için verilecek yemin kaliteli ve solucanlar tarafından tüketilebilir bir durumda olmasına dikkat edilmelidir. Solucanlar verilen taze yemi tüketmeye başladıkça yüzey çay posası görünümünü alarak çöl yüzeyi gibi dümdüz bir hale gelir daha sonra yüzeyde yeterince nem varken yemleme kontrolü yapılır yüzey hafifçe kaldırılır ve yüzeyin hemen altında yer alan solucan nüfusu eğer hâla çok fazla ve solucanlar hâlâ çok canlı ise, demek ki o bölgede henüz beslenmeye devam ediyorlar. Bir veya iki gün sonra, yine yüzeyde yeterince nem varken, yüzey hafifçe kaldırıldığında eğer yüzeyin hemen altında yeterince solucan göze çarpmıyorsa demek ki, solucanlar yüzeyin hemen altındaki yemi tüketmiş ve artık yüzey daha çabuk kuruma potansiyeline sahip olduğu için daha derinlere gitmeye başlamışlardır. Artık yeni yem verme zamanı gelmiştir.
 • Banka Havalesi / EFT İle Ödeme

  HAVALE / EFT BİLGİLERİ

 • ALBARAKA TÜRK
 • BURAK IŞIK
 • KAVACIK ŞUBESİ
 • Hesap No:57-3626459-1
 • IBAN: TR24 0020 30000 3626 4590 00001
 • ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM

  1. Kerim düzgelmez dedi ki:

   İyi çalışmalar Ankarada oturuyorum bahçemde solucan yetiştirmek istiyorum ama bu seperatör gübresi buralarda yoktur o yüzden mamayı temin edemeyeceğimi düşünüyorum bana yardımcı olur musunuz?

   1. Kerim Bey bizim yerimiz İstanbul’da istediğiniz takdirde seperatörden çıkmış mamamızı sizlere gönderebiliriz fakat bu işe girecekseniz kendinize yakın bir yerden mama temin etmekte fayda var,aksi takdirde astarı yüzünü geçebilir, kolaylıklar.

  2. Turan kartal dedi ki:

   Solucanlarıma vermek için mama aldım fakat anladığım kadarıyla mama daha yanmamış ve hala sarı gözüküyor bunun için ne yapmam gerekir?

   1. Turan Bey öncelikle merhaba,solucanlarınızın rahatça mamalarını yiyebilmeleri için mamanın kokusuz ve hafif kararmaya yüz tutmuş olması gerekmektedir.Aldığınız mamayı açık bir alanda bırakıp üzerini bulduğunuz uygun bir şeyle örtün ve 15 gün kadar bekleyin,mamanız havayla temas ettikçe yanacak ve solucanlarınız için ideal bir mama olacaktır.3-4 günde bir mamanızı karıştırmakta fayda vardır, Kolaylıklar.

  3. Mustafa özdemir dedi ki:

   1000 adet solucanım var fakat yemi ne zaman vereceğimi tam anlayamıyorum ne yapmam gerekir?

   1. Mustafa Bey merhaba, solucanlarınız verdiğiniz büyükbaş hayvan gübresini yedikten sonra,solucanlarınıza baktığınız kabın üzerinde ufak ufak sarımsı samanlar gördüğünüz zaman anlayın ki solucanlarınız yemlerini yemişler ve yemleme zamanı gelmiş.

  4. ömer nidai alaca dedi ki:

   Mamalar solucanlarımızın üremesi ve gübre üretimi anlamında çok verimli tavsiye ederim.

  5. tunç dedi ki:

   iyi günler solucan gübresi işini ek iş olarak yapabilirmiyiz yoksa tamamen bu işemi kanelize olmalıyız

   1. Tunç Bey merhaba, bu durum tamamiyle sizin işe bakış açınızla ilgilidir. İlk etapta hobi olarak başlayıp zaman içerisinde profesyonel bir hal alabilirsiniz. Fakat tamamiyle bu işe odaklandığınız zaman para kazanma süreniz kısalacaktır.

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?