100 Kg Solucan Maması

Anasayfa » 100 Kg Solucan Maması

İstanbulsol

100 Kg Solucan Maması

ÜRÜN BİLGİSİ

 • Kullanıma hazır 100 kg fermente edilmiş Solucan Maması
 • Zararlı böcek ve bakteri barındırmaz
 • Kokusuz ve solucanlar için en ideal sıcaklıkta çürütülmüş
 • 1 iş günü içerisinde kargo teslimi

  ÜRÜN İÇERİĞİ

  • 100 kg fermente edilmiş Solucan Maması
  • Lamineli ve ağzı kapalı çuval ile gönderim
  • En iyi şartlarda hazırlanmış Solucan Maması
  • Solucanlar için en ideal mama

  KARGO ve TESLİMAT

  • Bu üründe kargo ücretsizdir.
  • Bu ürünlerde kargo teslimatı Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılır.
  • Hafta sonu verilen siparişler bir sonraki Pazartesi günü kargoya verilir.
  • Yukarıda belirtilen günlerde verilen siparişler 1 iş günü içerisinde adresinize gelir.

  ÜRETİM YERİ

  • Bu ürün İstanbulsol Organik Tarım ve Hayvancılık tarafından İstanbul-Beykoz, Zerzevatçı köyünde bulunan tesiste üretilmiştir.
  199.90 TL
  Mağazaya Git

  Normal şartlarda 1 ayda fermante ettiğimiz gübreyi FERMANTASYON ODASI(FERMANTATİON ROOM) adını verdiğimiz ve tamamiyle kendi üretimimiz olan makinemizle sadece 10 günde yakıyor ve siz değerli müşterilerimizle buluşturuyoruz.

  Makinemizin en önemli özelliği sıcaklığı 60 dereceye geldiğinde hazır olmasıdır ve bu dereceyle birlikte solucan mamamızı en taze şekilde alacak ve solucan gübresi organiklik değerlerini yüksekteceksiniz.

  Büyükbaş hayvan gübresini seperatörden geçmeden önce analiz sonuçlarını göz önünde bulundurarak satın alıyor ve organik solucan mamasına dönüştürüp gübremizin kalitesini arttırıyoruz.

  Solucan maması nedir?

 • Asit, tuz ya da kimyasal içermeyen tüm yeşil veya kahverengi bitkisel atıklar solucanlar için mama yapımında kullanılabilir. Kahverengi sınıfında yer alan kağıt-karton, yemiş kabukları(fındık, fıstık, ceviz vs.) ya da ağaç talaşı ince kıyılmalıdır. Aynı şey yumurta kabukları içinde geçerlidir. Kompost yapımında ham madde olarak separetörden geçmiş hayvan gübresi en çok tercih edilen atıktır. Kompost hazırlama aşamasında kimyasal ve asidik yapıya sahip olan atıklar yer almadığı sürece, kompost nem-ısı seviyesini ortalama değerde tutarsanız Kırmızı Kaliforniya Solucanları sizin için keyifle çalışmaya devam eder.
 • Büyükbaş hayvan gübresi ile solucan gübresi arasındaki fark nedir?

 • Hayvan gübresi, katı ve sıvı hayvan dışkısıdır. Bitkilerin ihtiyacı olan makro ve mikro elementleri, potansiyel olarak içerir. Bununla birlikte bol miktarda ot tohumu, bitkiyi hasta edecek mikro organizmalar içerir. Solucan gübresi solucanların organik atıkları veya hayvan dışkılarını işlemesi sonucu ortaya çıkar,toprağın ihtiyacı olan, doğal ve yaşamsal maddeler içerir. Toprağa değerlilik kazandıran humus oranı hayvan gübresinden 6-8 kat daha fazladır. Tamamen bitkilere yararlı biyolojik aktif maddeler içerir. Solucan gübresinde toprağın verimliliğini artıran, yararlı mikro organizmalar yaşar. Nemi uzun süre tutar ve gerektikçe bitkiye aktarır. Zararlı mikro organizmalar, ot tohumları, parazit yumurtaları ve diğer hastalık yapıcı maddeler içermez. Toprak renginde ve kokusuzdur.
 • Solucan yemindeki amonyak ve tuz oranı nedir?

 • Solucan için hazırlanan yemdeki amonyak konsantrasyonu eğer 1 mg/gr değerinden yüksek olursa bu yem solucanlar için toksik etki gösterir; aynı biçimde eğer hazırlanan yemin içerdiği tuz konsantrasyonu %0.5 oranından fazla olursa solucanlar zarar görecektir. Örnek verecek olursak mandıra gübresinin bazı durumlarda %5-8 oranlarında tuz içerebileceğini ve bu durumda solucanların zarar görebileceğini hatırlatalım. Bu tuzluluğun nedeni memeli hayvanlarda idrar ve dışkı şeklinde atılan atıkların aynı alanda toplanmasından kaynaklanmaktadır. Bu sebeplerden dolayı ham gübrenin süzülerek yeme dönüştürülmesi, bu işlemi gerçekleştirirkende seperatör makinasının işinizi kolaylaştıracağını belirtelim.
 • Solucanların verilen yemi tükettiği nasıl anlaşılır?

 • Solucanların kendilerine verilen yemi tüketmelerinin çeşitli etkenleri vardır. Bunlardan en başta geleni verilen yemin tek tip ve standart olması ve ayrıca doğru bir biçimde fermente olmasıdır. Solucanlar verilen farklı yemleri farklı süreçlerde tüketmektedirler. Bu nedenle verilen yemin eş zamanlı olarak tüketilmesi ve elde edilen gübrenin de buna bağlı olarak standart olması için verilecek yemin kaliteli ve solucanlar tarafından tüketilebilir bir durumda olmasına dikkat edilmelidir. Solucanlar verilen taze yemi tüketmeye başladıkça yüzey çay posası görünümünü alarak çöl yüzeyi gibi dümdüz bir hale gelir daha sonra yüzeyde yeterince nem varken yemleme kontrolü yapılır yüzey hafifçe kaldırılır ve yüzeyin hemen altında yer alan solucan nüfusu eğer hâla çok fazla ve solucanlar hâlâ çok canlı ise, demek ki o bölgede henüz beslenmeye devam ediyorlar. Bir veya iki gün sonra, yine yüzeyde yeterince nem varken, yüzey hafifçe kaldırıldığında eğer yüzeyin hemen altında yeterince solucan göze çarpmıyorsa demek ki, solucanlar yüzeyin hemen altındaki yemi tüketmiş ve artık yüzey daha çabuk kuruma potansiyeline sahip olduğu için daha derinlere gitmeye başlamışlardır. Artık yeni yem verme zamanı gelmiştir.
 • Banka Havalesi / EFT İle Ödeme

  HAVALE / EFT BİLGİLERİ

 • ALBARAKA TÜRK
 • BURAK IŞIK
 • KAVACIK ŞUBESİ
 • Hesap No:57-3626459-1
 • IBAN: TR24 0020 30000 3626 4590 00001
 • ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM

  1. Aykut Ertem Yılmazer dedi ki:

   Solucanlara seperatör gübresi dışında bir gübre verilirse sonuç ne olur,teşekkürler.

   1. Solucanlara eğer seperatör’den geçmemiş gübreyi yedirirseniz solucanları yakabilir ve ölmelerine sebep olabilirsiniz. Verilecek mama içerisindeki mikroplardan ve asidinden arınması gerekmektedir.

  2. Osman şahin dedi ki:

   Solucan mamasını nasıl hazırlıyorsunuz, toprakla teması bulunuyor mu?

   1. Biz solucan mamamızı Fermentation room(fermentasyon odası) adını koyduğumuz makinalı sistemde hazırlıyoruz. İnsan gücüyle 1 ayda yakılacak gübreyi bu makine sayesinde 10 gün de yakmaktayız.Satmış olduğumuz mama tamamiyle kendi kullanmış olduğumuz mamadır.

  3. Emrah mermerkaya dedi ki:

   Etrafta bir sürü kirli bilgi var solucanlara herkes kendine göre bir şeyler veriyor ne yapmamız gerekiyorda doğru bilgiyi buluruz. Bazı kesim hiçbir şey vermiyor doğrusu nedir?

   1. Evet sıkça karşılaştığımız sıkıntılardan birtanesi de mama konusu. Herkesin bir yöntemi ve kendi doğrusu var. Sizin bu doğruları anlayabilmeniz için insanlardan duyduklarınızdan karma bir şey çıkarıp kafanıza en yatkın olanını kullanmak olacaktır. Biz bu soruna farklı bir bakış açısıyla yaklaşıp çiftliğimizde bulunan yataklardan bir tanesini 5’e böldük ve bir tanesine yumurta kabuğu,ikincisine çay posası,üçünsüne kahve telvesi,dördüncüsüne kağıt ve sebze meyve atıkları ve son yatağımızda da organik mantar vererek denemeler yapıyoruz. Elimize teste gönderebileceğimiz ve raporlayabileceğimiz kg kadar gübre olduktan sonra analiz raporlarını sizlerle paylaşacağız bu sorunu çözeceğiz.

  4. Tuncay karani dedi ki:

   Yaklaşık 1 ay önce sizden 300 kg mama almıştım solucanlarım mamayı çok sevdiler ve yiyorlar benim size sorum bazı sandıklarımda solucanlar mamayı yemiş bazılarında onlardan daha az yemişler bunu sandıkların üzerlerindeki sarı sarı samanımsı şeylerden anlıyorum bu neden kaynaklanıyordur,şimdiden teşekkürler.

   1. Öncelikle merhaba Tuncay Bey solucanların mamayı sevmesi normal çünkü fermentasyon odası dediğimiz makinamızda mamalar hazırlanıyor bu yüzden bir sorun olmayacak ve solucanlar yiyecektir. Mamanın aynı oranda yenilmesi için metrekareye düşen solucan sayınızı ayarlamanız ve tüm sandıklarınıza aynı oranda solucan koymanızda fayda vardır.

  5. Ahmet çetinoğlu dedi ki:

   Bursadan solucanlarıma yem aldım ama yem de ufak ufak solucana benzeyen şeyler var ırkının bozulacağından korkuyorum ne yapmalıyım

   1. Ahmet bey öncelikle merhaba, bu sorunu farklı kişilerden defalarca duydum. Yeminizin toprakla temasının kesildiğine her zaman emin olmalısınız aksi takdirde toprak solucanı karışabilir.Emin olmamakla birlikte toprak solucanı olduğunu düşünmekteyim fakat görmeden kesin bir şey söyleyemeyeceğim. Mevsimsel olarak yeminizin içerisine küçük ve şişko kurtlar karışabilir bu kurtlar sizlere sıkıntı çıkarmayacaktır elimden inşallah o gördükleriniz kurttur demekten başka bir şey gelmiyor.Elinizde bizlere gösterebileceğiniz bir örnek varsa tesisimize gelerek gösterebilir sizlere yardımcı olabiliriz.

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?