10 Kg Solucan Maması

Anasayfa » 10 Kg Solucan Maması

İstanbulsol

10 Kg Solucan Maması

ÜRÜN BİLGİSİ

 • Kullanıma hazır 10 kg fermente edilmiş Solucan Maması
 • Zararlı böcek ve bakteri barındırmaz
 • Kokusuz ve solucanlar için en ideal sıcaklıkta çürütülmüş
 • 1 iş günü içerisinde kargo teslimi

  ÜRÜN İÇERİĞİ

  • 10 kg fermente edilmiş Solucan Maması
  • Lamineli ve ağzı kapalı çuval ile gönderim
  • En iyi şartlarda hazırlanmış Solucan Maması
  • Solucanlar için en ideal mama

  KARGO ve TESLİMAT

  • Bu üründe kargo ücretsizdir.
  • Bu ürünlerde kargo teslimatı Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılır.
  • Hafta sonu verilen siparişler bir sonraki Pazartesi günü kargoya verilir.
  • Yukarıda belirtilen günlerde verilen siparişler 1 iş günü içerisinde adresinize gelir.

  ÜRETİM YERİ

  • Bu ürün İstanbulsol Organik Tarım ve Hayvancılık tarafından İstanbul-Beykoz, Zerzevatçı köyünde bulunan tesiste üretilmiştir.
  29.90 TL
  Mağazaya Git

  Normal şartlarda 1 ayda fermante ettiğimiz gübreyi FERMANTASYON ODASI(FERMANTATİON ROOM) adını verdiğimiz ve tamamiyle kendi üretimimiz olan makinemizle sadece 10 günde yakıyor ve siz değerli müşterilerimizle buluşturuyoruz.

  Makinemizin en önemli özelliği sıcaklığı 60 dereceye geldiğinde hazır olmasıdır ve bu dereceyle birlikte solucan mamamızı en taze şekilde alacak ve solucan gübresi organiklik değerlerini yüksekteceksiniz.

  Büyükbaş hayvan gübresini seperatörden geçmeden önce analiz sonuçlarını göz önünde bulundurarak satın alıyor ve organik solucan mamasına dönüştürüp gübremizin kalitesini arttırıyoruz.

  Solucan maması nedir?

 • Asit, tuz ya da kimyasal içermeyen tüm yeşil veya kahverengi bitkisel atıklar solucanlar için mama yapımında kullanılabilir. Kahverengi sınıfında yer alan kağıt-karton, yemiş kabukları(fındık, fıstık, ceviz vs.) ya da ağaç talaşı ince kıyılmalıdır. Aynı şey yumurta kabukları içinde geçerlidir. Kompost yapımında ham madde olarak separetörden geçmiş hayvan gübresi en çok tercih edilen atıktır. Kompost hazırlama aşamasında kimyasal ve asidik yapıya sahip olan atıklar yer almadığı sürece, kompost nem-ısı seviyesini ortalama değerde tutarsanız Kırmızı Kaliforniya Solucanları sizin için keyifle çalışmaya devam eder.
 • Büyükbaş hayvan gübresi ile solucan gübresi arasındaki fark nedir?

 • Hayvan gübresi, katı ve sıvı hayvan dışkısıdır. Bitkilerin ihtiyacı olan makro ve mikro elementleri, potansiyel olarak içerir. Bununla birlikte bol miktarda ot tohumu, bitkiyi hasta edecek mikro organizmalar içerir. Solucan gübresi solucanların organik atıkları veya hayvan dışkılarını işlemesi sonucu ortaya çıkar,toprağın ihtiyacı olan, doğal ve yaşamsal maddeler içerir. Toprağa değerlilik kazandıran humus oranı hayvan gübresinden 6-8 kat daha fazladır. Tamamen bitkilere yararlı biyolojik aktif maddeler içerir. Solucan gübresinde toprağın verimliliğini artıran, yararlı mikro organizmalar yaşar. Nemi uzun süre tutar ve gerektikçe bitkiye aktarır. Zararlı mikro organizmalar, ot tohumları, parazit yumurtaları ve diğer hastalık yapıcı maddeler içermez. Toprak renginde ve kokusuzdur.
 • Solucan yemindeki amonyak ve tuz oranı nedir?

 • Solucan için hazırlanan yemdeki amonyak konsantrasyonu eğer 1 mg/gr değerinden yüksek olursa bu yem solucanlar için toksik etki gösterir; aynı biçimde eğer hazırlanan yemin içerdiği tuz konsantrasyonu %0.5 oranından fazla olursa solucanlar zarar görecektir. Örnek verecek olursak mandıra gübresinin bazı durumlarda %5-8 oranlarında tuz içerebileceğini ve bu durumda solucanların zarar görebileceğini hatırlatalım. Bu tuzluluğun nedeni memeli hayvanlarda idrar ve dışkı şeklinde atılan atıkların aynı alanda toplanmasından kaynaklanmaktadır. Bu sebeplerden dolayı ham gübrenin süzülerek yeme dönüştürülmesi, bu işlemi gerçekleştirirkende seperatör makinasının işinizi kolaylaştıracağını belirtelim.
 • Solucanların verilen yemi tükettiği nasıl anlaşılır?

 • Solucanların kendilerine verilen yemi tüketmelerinin çeşitli etkenleri vardır. Bunlardan en başta geleni verilen yemin tek tip ve standart olması ve ayrıca doğru bir biçimde fermente olmasıdır. Solucanlar verilen farklı yemleri farklı süreçlerde tüketmektedirler. Bu nedenle verilen yemin eş zamanlı olarak tüketilmesi ve elde edilen gübrenin de buna bağlı olarak standart olması için verilecek yemin kaliteli ve solucanlar tarafından tüketilebilir bir durumda olmasına dikkat edilmelidir. Solucanlar verilen taze yemi tüketmeye başladıkça yüzey çay posası görünümünü alarak çöl yüzeyi gibi dümdüz bir hale gelir daha sonra yüzeyde yeterince nem varken yemleme kontrolü yapılır yüzey hafifçe kaldırılır ve yüzeyin hemen altında yer alan solucan nüfusu eğer hâla çok fazla ve solucanlar hâlâ çok canlı ise, demek ki o bölgede henüz beslenmeye devam ediyorlar. Bir veya iki gün sonra, yine yüzeyde yeterince nem varken, yüzey hafifçe kaldırıldığında eğer yüzeyin hemen altında yeterince solucan göze çarpmıyorsa demek ki, solucanlar yüzeyin hemen altındaki yemi tüketmiş ve artık yüzey daha çabuk kuruma potansiyeline sahip olduğu için daha derinlere gitmeye başlamışlardır. Artık yeni yem verme zamanı gelmiştir.
 • Banka Havalesi / EFT İle Ödeme

  HAVALE / EFT BİLGİLERİ

 • ALBARAKA TÜRK
 • BURAK IŞIK
 • KAVACIK ŞUBESİ
 • Hesap No:57-3626459-1
 • IBAN: TR24 0020 30000 3626 4590 00001
 • ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM

  1. İbrahim Seferoğlu dedi ki:

   İyi günler kolay gelsin çiftçilikle uğraşan tanıdıklarım var ama seperatör makinaları yokmuş solucanlara seperatörden geçmeden versem bu gübreyi bir şey olur mu teşekkürler

   1. İbrahim Bey öncelikle bu işin olmazsa olmazlarından birisi seperatör gübresidir, sizin temin edeceğiniz gübreniz muhtemelen asit ve mikroplarından ayrılmamıştır ve bu durumda gübreniz solucanlara zarar verebilir. En yakın zamanda seperatör gübresi temin etmenizde fayda vardır.

  2. Kemalhan zülfikaroğlu dedi ki:

   Solucanlarıma yem vermeden önce yumurta kabuğu ve çay posasıyla karışıtırıyorum ve öyle veriyorum ama solucanlarım çoğaldıktan sonra bunları bulamayacağım için veremeyeceğim onların yerine ne karıştırıp solucanlarıma vermeliyim teşekkür ederim ilginiz için

   1. Kemal Bey Kompost hazırlarken solucanlarınıza kabak, mısır koçanı yaprakları, kavun kabukları, muz kabukları, kahve telvesi, meyve sebze, yeşil yapraklı her şey ve diğer bitkisel artıkları verebilirsiniz.İyi çalışmalar.

  3. Rifat kilicaslan dedi ki:

   Selamlar.sundugunuz urun solucanlar icin yalniz basina yeterlimidir.yoksa baska gida artiklariyla karistirmalimiyiz

   1. Rıfat Bey merhaba, solucanlara fermente edilmiş büyükbaş hayvan gübresi vermeniz yeterli olacaktır. Ek olarak solucanların tüketebileceği diğer atıkları da mama yapımında kullanabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?